0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Garaże i miejsca postojowe
Cała Polska

Dodaj ogłoszenie Za darmo i bez rejestracji!

Garaże i miejsca postojowe

Filtrowanie
Pokaż tylko
Sortuj wg:

Wyróżnione (29) zobacz wszystkie »

Pozostałe ogłoszenia (2029)

Ogłoszenia: 1-30
ogłoszeń: 30 | 60
Kategorie
Lokalizacje

Budowa, zakup lub wynajem garażu, miejsca postojowego lub parkingu rozwiązuje kłopot związany z parkowaniem. Zwłaszcza, jeśli jest właściwie zabezpieczone przed korzystaniem z niej przez osoby trzecie.

Garaż to budynek trwale związany z gruntem, tak więc jest nieruchomością. Własność jest regulowana prawem. Można więc go z powodzeniem wynajmować, a także kupić, bądź sprzedać. Garaż może być wydzieloną częścią innego obiektu budowlanego, najczęściej domu, albo samodzielnym obiektem budowlanym. Może być wybudowany jako pomieszczenie zamknięte, ale też jako przestrzeń częściowo otwarta. Może być jedno- lub wielostanowiskowy, a także składać się z jednego, dwóch i więcej poziomów. Do największych zalet garaży należy ochrona samochodu przed kradzieżą, dewastacją i szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Miejsce postojowe to wydzielona powierzchnia terenu lub lokalu przeznaczona do postoju pojazdów mechanicznych. Może się składać się z jednego lub większej liczby stanowisk. Bardzo często miejsca postojowe wydzielane są w ramach parkingów podziemnych. Taki garaż z reguły to jedno duże pomieszczenie z wyrysowanymi na podłodze liniami wyznaczającymi obszar do parkowania samochodu. Właśnie dlatego nie można powiedzieć o miejscu postojowym, że jest nieruchomością.

Pod pojęciem miejsca parkingowego rozumie się wydzieloną powierzchnię do postoju pojazdów zlokalizowaną obok budynku, w ramach parkingu. Stanowi własność wspólną właścicieli lokali, jednak na zasadzie odrębnych przepisów może mieć też osobną własność.

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry